Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

ENERJİ DAĞITIM SİSTEMLERİ ANA EKİPMANLARI

ENERJİ DAĞITIM SİSTEMLERİ ANA EKİPMANLARI
  • 29 Eylül 2023, 11:50

ENERJİ DAĞITIM SİSTEMLERİ ANA EKİPMANLARI

ADP pano ne demek?

Alçak gerilim panosu; fabrika, atölye ve iş yerlerinde elektrik enerjisinin ana dağıtımının yapıldığı panolardır. Bina tipi trafo merkezli tüketicilerde, trafo alçak gerilim çıkışı direkt olarak ana dağıtım panosuna gelir, oradan tali panolara enerji dağıtımı yapılır.

 

Elektrik projesinde ADP ne demek?

AG dağıtım panoları kuvvet tesislerinin ana dağıtım panolarıdır. AG dağıtım panoları kuvvet tesislerinin ana dağıtım panolarıdır. Kuvvet tesisinin dağıtım hatlarının şalterleri bu panolarda bulunur.

 

PANO ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Ana Pano

Fabrika, atölye ve iş yerleri gibi elektriğin kullanıldığı yerlerde elektrik enerjisinin ana dağıtımının yapıldığı panolara Ana Dağıtım Panosu adı verilir.

 

Tali Pano

Tali Dağıtım Panosu: Ana dağıtım panosunun çıkışına bağlanmış olan, binada katlarda ve binanın çeşitli bölgesinde konumu bulunan, daha küçük boyutlarda olan dağıtım panoları olarak bilinir. Binada bulunan yüklerin girişlerinin hepsi bu pano içerisinde yer alır. Ana dağıtım panosuna nazaran daha düşük akım içermektedir.

 

Dağıtım Panoları

Güç dağıtım panosu, elektriğin siteme dağıtım ve iletim işlemlerindeki şalt malzemeleri ve kabloların bir arada kullanım sağladığı kabindir. Elektrik panosu olarak da bilinen güç dağıtım panosunun temel görevi, elektriği çoklu ikincil ya da yardımcı devreye bölmektir.

 

Kompanzasyon Panosu

Kompanzasyon panosu bir tesisin güç katsayısını düzeltmek için kondansatör ve ölçü aletlerinin üstünde yer aldığı panodur. Kapasitif veya endüktif etki sonucunda meydana gelen voltaj ve akım sinyali arasındaki faz kaymasını düzelterek sabit tutmayı amaçlayan işleme ise kompanzasyon adı verilir.Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM